Falco Filmi Plote HD

“Falco” – Filmi i plote nga Bes Kallaku. Komedia me e bukur shqiptare. Historia e “Falco Laçjanit”, Skifterit, personazhit te famshem që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe e lajmërojnë që i takon mandati i deputetit. Pikërisht këtu fillon aventura duke përshkruar plot humor e satirë gjithë realitetin social-politik shqiptar. Ai heq kostumin e punes dhe kapuçin, duke e zevendesuar ate me kostumin dhe kollaren e nje politikani.

Advertising

Sep 13, 2020 - Posted by admin - No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *