Watch Free Movies and TV Shows Online | Streaming Movies and TV | Filma24

LOVE – Filmi Plote


Geri, kthehet në Tirane pas një kohe shumë të gjatë i lodhur nga bashkëjetesa dhe kërkon të takojë miqtë e mbase dhe dashurinë…. Këtu, ndërthurur me episode komike, ai jo vetëm që nuk gjen asgjë nga ato që ka lënë por një pjesë e miqve janë në kriza edhe më të mëdha. Transformimi i shoqërisë, historitë e dashurisë, aventurat, na tregojnë që jeta është personale dhe fataliteti absurd na mund, pa na dhënë mundësinë të jemi vetvetja, mbase asnjëherë në jetë. E trishtë për t’u thënë, e pamundur për të mos u pranuar.

Titulli origjinal:Love
Filmi fillon:19.12.2019
Zgjatja e filmit:95 Minuta
Shteti/Viti:ALB/2019
Lloji:Komedi, Romancë
Aktorë:Genti Kame, Olta Gixhari, Gentjan Zenelaj, Gent Hazizi, Rozi Kostani, Herjon Mustafaraj, Luli Bitri
Regjisori:Dionis Papadhimitri
Distributori:Papadhimitri Film Production

1 thought on “LOVE – Filmi Plote”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *