DASHURIA S’MJAFTON- Film Shqiptar i plote

Page Title

DASHURIA S’MJAFTON- Drilon Hoxha

Produksion totalisht Shqiptar. Me skena xhirimi ne trojet Shqiptare si dhe ne shume qytete te tjera Europiane. Me aktrimet brilante te Guliem Radoja, Bruno Shllaku, Cun Lajci, Halil Kumova e me aktoret e rinj Drilon Hoxha, Ardian Ramushi, Ajsi Xhaxhaj, Dashnor Asllani, Klark Morinaj etj. ‘Dashuria S’mjafton’ me regji e skenar te Drilon Hoxhes e fotografi te Dashnor Asllanit i sjell si nje film Aksion i nderthurur me Dramen dhe Intrigen. Dashuria nuk eshte e mjaftueshme per te arritur synimet e vendosura dhe shihet si pengese, e te duhet te besh pakt me boten e krimit dhe shpesh te sakrifikosh shoket e familjen per ambicien. E vetmja vler qe i ka mbetur qenies njerezore po venitet me kalinim e kohes e po zevendesohet nga inatet e hakmarrja. Filmi ilustron nje te ri i cili rifiton lirine por nuk i ndahet asaj rruge i komaduar dhe i iluminuar nga nje profesor i vjeter i cili jep keshilla dhe komandon nga burgu. Peripecite dhe ligji i mbijeteses vjen instiktivisht nga nevoja e vetmbrojtjes. Nje film qe na ben te dashurojm me shume njerzit, boten, natyren e te respektojm me shume jeten.

“DASHURIA S’MJAFTON” Film shqiptar : KRIM,AKSION,DRAME

Regjia & Skenari : Drilon Hoxha , Drejtor Fotografie: Dashnor Asllani MUZIKA: FESLIYANSTUDIO , AUDIO ZERI : ADEM BERATI Montazhi: Ariol Hoxha https://www.instagram.com/drilonhoxha/ Youtube https://www.youtube.com/channel/UCfan-a36qexeT2cyFIVkYIA

DREJT FUNDIT – Filmi Plote FHD

Film aksion-dramë me prodhim 100% Shqiptar. Me regji e skenar të Drilon Hoxhës. Realiteti Shqiptar i sjellë artistikisht. Intriga, ambicia, pazaret e prishura dhe larja e hesapeve janë karakteristika në këtë film.

Titulli origjinal:Drejt Fundit
Filmi fillon:22.10.2015
Zgjatja e filmit:140 Minuta
Shteti/Viti:ALB/2015
Lloji:Aksion, Dramë
Aktorë:Drilon Hoxha, Ardian Ramushi, Mehdi Malka, Afrim Myrtollari, Ardit Zela
Regjisori:Drilon Hoxha
Distributori:D.H Production

Te gjitha te drejtat i shkojne Drilon Hoxha autorit te filmit

Nese ju pelqeu filmi dhe deshironi filma te tjere mund te na ndihmoni duke bere nje donacion per ne qe te vazhdojme punen e nisur.